Teatry

Teatry w Warszawie

http://warszawa.dlastudenta.pl/teatr/?act=repertuar_teatrow

Teatr Powszechny

http://www.powszechny.art.pl/
repertuar

Teatr Ateneum

http://www.teatrateneum.pl/
repertuar

Teatry komedia

http://www.teatrkomedia.pl/
repertuar

Teatr Kwadrat

http://www.teatrkwadrat.pl/
repertuar

Studio Buffo

http://www.studiobuffo.com.pl/
repertuar

Teatr Polonia

http://www.teatrpolonia.pl
repertuar

Teatr Ochoty

http://www.teatrochoty.art.pl/
repertuar

Teatr Studio

http://teatrstudio.pl/
repertuar

Spektakle w dobrych terminach

Brzmią Ciekawie

Polecane sztuki

"Darkroom" w Teatrze Polonia

Podobno bardzo fajna sztuka, śmieszna i dobrze zagrana … więcej możesz zawsze wygooglować :P.

Lekka, przyjemna i inteligentna historia. Okruchy dawnego, jugosłowiańskiego świata autorki i bohaterki przeplatane dowcipnym komentarzem do rzeczywistości emigracyjnej. Darkroom Rujany Jeger w adaptacji i reżyserii nagrodzonego „Paszportem Polityki” Przemysława Wojcieszka to barwna opowieść obyczajowa o świecie bez złudzeń, świecie pełnym cynizmu ale z nadzieją na dialog między pokoleniami i między środowiskami. Ten przepełniony ironią tekst o młodych ludziach jest ich manifestem i zarazem portretem. O co warto walczyć? I czy w ogóle warto? Darkroom to mroczny labirynt, w którym nie wiadomo jak się poruszać. I nigdy nie wiadomo, na co można trafić: „kto i w jaki sposób cię wydyma, ani też kogo ty wydymasz i jak…” Bohaterami są młodzi ludzi: młode małżeństwo i ich przyjaciel-gej. Jest też konserwatywny dziadek Stanisław. Co z tej wybuchowej mieszanki postaci i charakterów może wyniknąć? Kto z nich przejdzie przemianę? (…)

źródło

linki:
http://www.google.pl/search?q=darkroom+teatr+polonia :P
http://www.teatrpolonia.pl/spektakl-darkroom/recenzje/278
http://www.teatry.art.pl/!recenzje/darkroom_woj/calkowicie.htm

Kształt rzeczy

Źródło: http://www.powszechny.art.pl/spektakle.php?id=13

Neil LaBute
KSZTAŁT RZECZY
(The Shape of Things)
przekład: Małgorzata Semil
Ona pragnie być głośną artystką. On jest studentem, żyjącym w swoim cichym świecie. Ona zwróciła na niego uwagę. On się w niej zakochał. Stali się parą. Ale jej zdaniem on jest mało atrakcyjny. On ulega ukochanej. Zmienia się. Co zyska dzięki tej transformacji? Odkrycie przez nią wszystkich kart będzie dla Państwa równie zaskakujące, jak dla niego.

Ta rzecz o młodych z młodymi ale nie tylko dla młodych, rozgrywa się w błyskawicznym tempie współczesnego życia i nie pozwalającym na moment wytchnienia rytmie klubowej muzyki.

Kształt rzeczy Neila LaBute’a, sztuka o manipulacji ale i głębokich uczuciach, o potrzebie akceptacji i miłości, ale i w odważny sposób mówiąca o artystycznej prowokacji oraz roli sztuki w dzisiejszym świecie, robiąca zawrotną furorę w USA i Zachodniej Europie, u nas mająca swoją polską prapremierę.

W obronie jaskiniowca

"Dawno, dawno temu…"
Tak zaczyna się każda bajka i tak też zaczyna się historia człowieka. Tego pierwszego, prymitywnego, którego życie było prawdopodobnie dosyć proste i podporządkowane naturze. Czy wiemy coś o jego uczuciach? Mało, ale ponieważ był człowiekiem, więc na pewno je miał. Dzisiaj doszliśmy już do nieprawdopodobnego stopnia rozwoju; mamy internet, mamy klonowanie, przeszczepy… . Nauka i technika zaskakują nas codziennie. A w którym miejscu są nasze uczucia i zachowania ?! Czy one też się tak wspaniale rozwijają i stają się coraz lepsze? Wystarczy wysłuchać jakichkolwiek wiadomości, przeczytać gazetę lub rozejrzeć się wokół siebie, aby stwierdzić, że chyba jest inaczej. Jak to jest z tymi naszymi uczuciami? Żyjemy coraz dłużej, wygodniej, ale chyba coraz mniej się rozumiemy, choćby w podstawowej relacji kobieta - mężczyzna.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License