2007-01 Filmy Na Wieczorek Filmowy

Filmy na wieczorek

Wet za wet (Tin Men)
Świetna komedia z Devito :)
(jak potrzebuje wiecej to na filmweb)

Przeboje i podboje (109 min.)
(High Fidelity)
(USA/Wielka Brytania, 2000 rok)
Reżyseria: Stephen Frears
Obsada: John Cusack, Iben Hjejle, Jack Black, Todd Louiso
komedia romantyczna

Trzydziestokilkuletni Rob Gordon (John Cusack) z pomocą Dicka (Todd Louiso) i Barry'ego (Jack Black) prowadzi w Chicago sklep z płytami winylowymi. Chociaż posiada rozległą wiedzę muzyczną, interesy nie idą mu najlepiej. Na dodatek właśnie rozstał się z narzeczoną, Laurą (Iben Hjejle), i z tego powodu przechodzi poważny kryzys. Rob wraca pamięcią do swoich poprzednich związków z kobietami, uświadamiając sobie, że nie należały one do udanych. Sporządza zestaw pięciu najbardziej pamiętnych rozstań. Ma nadzieję, że dzięki temu odkryje, dlaczego Laura od niego odeszła. Dzięki tym przemyśleniom uświadamia sobie, że mimo trzydziestu kilku lat wciąż zachowuje się jak chłopiec. Tymczasem Laura związuje się z Ianem. Ekranizacja popularnej powieści Nicka Hornby'ego Wierność w stereo.

Przeboje i podboje / High Fidelity
komedia
o filmie na filmweb.pl
O filmie na imdb.com

Rob Gordon to przeciętny, trzydziestoparoletni mieszkaniec Londynu. Jest właścicielem sklepu ze starymi płytami. Właśnie pożegnał się z ostatnią narzeczoną Laurą i przechodzi poważny kryzys uczuciowy. Analizując to rozstanie, wraca pamięcią do swoich poprzednich dziewczyn. Na polu miłosnych podbojów ponosił jak do tej pory same klęski.

W słusznej sprawie Just Cause

Florydą wstrząsnęła zbrodnia dokonana na dziecku. Bardzo szybko aresztowano Bobby'ego Earla Fergusona. Sąd orzekł karę śmierci. Skazany zwrócił się z prośbą o pomoc do profesora Armstronga, by ponownie przeanalizował akta sprawy. Gdy detektyw Brown odmówił udostępnienia materiału dowodowego, Armstrong pojechał na miejsce zbrodni. Tu stwierdził, że Bobby jest prawdopodobnie kozłem ofiarnym społeczności targanej konfliktami na tle rasowym. Zbliżając się do prawdy o rzeczywistych sprawcach zbrodni, naraził na niebezpieczeństwo siebie i rodzinę.

reż.Arne Glimcher, wyk.Sean Connery (Paul Armstrong), Laurence Fishburne (Tanny Brown), Kate Capshaw (Laurie Armstrong), Blair Underwood (Bobby Earl Ferguson), Ed Harris (Blair Sullivan), Christopher Murray (Wilcox), Ruby Dee (babcia Ferguson)
110min USA 1995

I inne przy okazji tutaj zlistowane

ale hit: Klub szczęścia (127 min.)
(The Joy Luck Club)
(USA, 1993 rok)
Reżyseria: Wayne Wang
Obsada: Ming-Na, Kieu Chinh, Lisa Lu, Tsai Chin
dramat obyczajowy
Cztery chińskie emigrantki wspominają swoją młodość w feudalnych Chinach. Wszystkie wyjechały do Ameryki, aby zapewnić swoim córkom wolność i uchronić je przed losem, który stał się udziałem ich samych. A jednak okazuje się, że córki powtarzają błędy matek. Wspólne wspominanie przeszłości pomaga dwu pokoleniom kobiet dojść do porozumienia.
( Jedna wspomina jak dziesięć lat była wychowywana i traktowana jako własność tego komu miała być oddana, poznała go dopiero po ślubie… uważał że on jako mąż decyduje, wymagał posłuszeństwa, etc. )
( Zilustrowanie różnych relacji amtka-córka , problemów w porozumieniu , wzajemnych oczekiwań )

Nieciekawa historia

reż.Wojciech Jerzy Has, wyk.Gustaw Holoubek (Profesor), Anna Milewska (Weronika, żona profesora), Elwira Romańczuk (Liza, córka profesora), Janusz Gajos (Aleksander Gnekker, narzeczony Lizy), Marek Bargiełowski (Michał), Janusz Michałowski (Piotr, asystent profesora), Władysław Dewoyno (Mikołaj, woźny z uniwersytetu)
120min Polska 1982

Starzejący się profesor medycyny robi bilans swojego życia. Z żoną nic go już właściwie nie łączy, narzeczonego swojej córki uważa za bezwartościowego zarozumialca, a rezultaty pracy pedagogicznej wydają się wątpliwe. Jedyną radość znajduje w kontaktach i rozmowach z Katarzyną, swoją wychowanicą, która darzy go głębokim uczuciem. Często odwiedza kobietę, która spodziewa się nieślubnego dziecka, narażając się tym samym na skandal.

Nieposortowane

http://www.filmweb.pl/Ulubie%c5%84cy+Ameryki+2001+o+filmie,Film,id=31313
Ulubieńcy Ameryki America's Sweethearts (2001
Eddie i Gwen są aktorami, ulubieńcami Ameryki i do tego małżeństwem. Mimo, że chcą się rozstać musza udawać zgodną parę - dla mediów i promocji. Kiki, astystentka Gwen ma bardzo ważne zadanie - utrzymać publikę w przkeonaiu że aktorzy są nadal kochającym się małżeństwe, podczas spotkania towarzyskiego, zaaranżowanego rpzez słynnego agenta prasowego Lee… Praca Kiki jest trudna i stresująca - Gwen jest nie lada wyzwaniem dla swych pracowników. Nie dość tego jej znajomość z Eddim przybiera charakter coraz mniej służbowy……

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License